Warsztaty - ideaWarsztaty - informacjeWarsztaty-galeria

Co oprócz braku dowodu osobistego, wzrostu i kilku innych szczegółów odróżnia dzieci od dorosłych?

Nieszablonowe myślenie, gdzie wszystko może być wszystkim!
Spontaniczność i nieskrępowana wyobraźnia!

Często wraz z wiekiem, te wspaniałe zdolności ustępują miejsca standardowym, unormowanym modelom rozumowania.
Warsztaty "EMAHO rosnę!" powstały z chęci pielęgnowania tych właściwości, dzięki którym dzieci są otwarte na możliwości, chętniej poszukują rozmaitych rozwiązań jednego zagadnienia. Tutaj wszystkie pomysły są mile widziane, każdy może wnieść coś dla dobra całego przedsięwzięcia i wzbogacić je.

 

Dzieci, które mają możliwość rozwijać się poprzez różnego rodzaju twórcze zajęcia artystyczne później kreatywnie podchodzą do rozwiązywania problemów w dorosłym życiu, potrafią adaptowć się w nowych warunkach, mają odwagę by być aktywnymi i przedsiębiorczymi. Nie boją się eksperymentowania, poszukiwania i doskonalenia nowych pomysłów. Mają świadomość i chęć wpływania na zmiany w sobie i otoczeniu, co owocuje poczuciem odpowiedzialności w życiu społecznym, zawodowym i osobistym.

"EMAHO rosnę!" to zajęcia dla dzieci, gdzie rola dorosłego ogranicza się do prowokowania samodzielnego myślenia i stwarzania warunków dla rozwoju potencjału dziecięcej wyobraźni. Prowadzący ma jedynie zainspirować, zachęcić do przeorganizowania dotychczasowej wiedzy i doświadczeń, by uczestnicy mogli wyjść poza nawykowe wzorce myślenia w poszukiwaniu nowych znaczeń i związków pomiędzy dawno znanymi elementami świata.

 

Powrót do strony Emaho Studio

Copyright © 2011 EMAHOSTUDIO Anna Miśkiewicz. All rights reserved.